Zahrada 2004 (3.-6. 7. 2004)

Na Zahradě 2004 zaznamenala Falešná karta i přes velmi pohnuté skutečnosti jeden ze svých největších úspěchů. 

Měli jsme zde velmi nabitý program, v průběhu Zahrady jsme měli absolvovat tři vystoupení. Všechno začalo už ve čtvrtek na „Předzahradě“ v Českém Šternberku, kde jsme zahráli společně s kapelami  Šantré, Bezefšeho, Bodlo, Domino a 16. strun a šmytec. Koncert se vydařil.

Jim už měl volno, tak ve Šternberku zůstal s tím, že se druhý den přesune do Náměště, my ostatní jsme museli hned po vystoupení jet domů a druhý den do práce. Měli jsme se všichni znovu setkat v pátek večer v Náměšti. Když jsme v pátek večer do Náměště dorazili, čekal nás šok, Jima Kamarádi odvezli do nemocnice s vážnými dýchacími problémy, určitě tam zůstane nejmíň týden a na další vystoupení s ním nemáme počítat. Ten večer jsme lehce zasejšnovali, ale hlavou se nám spíš honily myšlenky na zítřek. Čekala nás dvě vystoupení, první v trampském odpoledni na zámku a hned potom to nejdůležitější – vystoupení v soutěži „o Krtečky“. Byli jsme smíření s tím, že je budeme muset odehrát bez basy a hlasu Jima. Pak nás ale napadlo oslovit některého z basistů z jiných kapel a aspoň provizorně nahradit basu. Radek Polívka z kapely Lístek řekl, že je pro každou špatnost  a aspoň pár písniček pro vystoupení „o krtečky“ s náma během asi hodinového zkoušení v parku nacvičil.

Na trampském odpoledni na zámku se tak Falešná karta mohla představit už v provizorním složení s Radkem.  

Společně s námi se tady představily ještě kapely Tempo di vlak…

 

…a Ozvěna, Lístek a Banjo gang. Programem provázel Šaolín.

Pak jsme se s Radkem přesunuli do hlavního amfiteátru na naše vystoupení „o Krtečky“. Radek je profík, tak se i tohle vystoupení podařilo. Při vyhlašování výsledků soutěže „o Krtečky“ jsme se nestačili divit, no posuďte:

1. Lístek Praha (635 hlasů)
2. Celtic cross (586)
3. Bůhví (549)
4. Falešná karta (497)
5. Hrdza (434)
6. Strašlivá podívaná (417)
7. Shivers (414)
8. Bob a bobci (320)
9. Šantré (285)
10. Bezefšeho (280)
11. Ponožky pana Semtamťuka (183)
12. Toman a lesní panna (166)
13. Blues angeles (157)
14. Druhý dych (155)
15. Novy Rownak (151)

Hlas nám dal i sám trampský guru Tony :)

Na Zahradu 2004 budeme i přes zmíněné peripetie rádi vzpomínat (až na Jima).