Falešná voda 2008 – Berounka (1.-5. 8. 2008)

Už deset let vyráží T.O. Falešná karta pravidelně na přelomu července a srpna, společně s mnoha dalšími kamarády, na vodu. Není to obyčejná voda, nýbrž voda „falešná“. Falešná voda má svá nepsaná pravidla – po celou dobu plavby se soutěží o tradiční placky pro „Největšího cvakálka“ (pro posádku, která se nejvíckrát „cvakne“) a „Největšího norka“ (největšího alkoholika flotily). V minulosti jsme z mladické nerozvážnosti udělovali ještě placku pro „Největšího nealkoholika“. Tu jsme se ale rozhodli po čase zrušit, protože nepít na vodě není přece žádná zásluha, natož aby si takový člověk ještě zasloužil uznání a krásnou placku. Další specialitkou Falešné vody jsou „mlsy“, které někteří účastníci specielně míchají z tajných ingrediencí do kanystrů a které pak při soulodích kolují mezi osazenstvem. Protože jsme muzikanti, patří samozřejmě všechny večery u ohňů ve všemožných vodáckých kempech a ve vodáckých hospodách a stáncích trampské písničce. Letos padla volba na Berounku – „Starou řeku“, malebný kraj Oty Pavla. Zůčastnilo se okolo dvaceti plavidel nejrůznějších typů.

Camrátko pro účastníky Falešné vody 2008

V pátek jsme lehce zabouřili v kempu v Chrástu.

Počasí nám přálo, vody v řece sice nebylo moc, ale stačilo to i lodím s trošku větším ponorem (viz foto).

Za celou plavbu nám pršelo jen dvakrát a oba tyto deštíky jsme se jali přečkat ve dvou malebných hospůdkách. Po určité odmlce se, k naší radosti, opět zůčastnila naše Helénka. Na svém Raftu ji, společně se synovcem Kubíkem, uvítal klan Molíků.

Protože Berounka je olej, dělali jsme si radost sjížděním jezů. Největší borci jezdili jezy ve kterých neteče voda…

…a taky pozadu.

…účastníci Falešné vody 2008 a jejich skóre:

Název lodiNámořníkPočet cvaknutí
PálavaRobert
Eva
...a spousta dalších

Nejen pádlováním živ je vodák, občas je potřeba odpočinout v soulodi….a Johan nám k tomu pěkně zahrál.

Placky za nejlepší výkony

A kdo získal „krásné“ placky ? Statisticky bylo velmi pravděpodobné, že si některou placku odveze nějaký Molík (Vlasťák by nám tuto pravděpodobnost vyčíslil přesně jeho slavnou metodou průměrných čtverců) – a tak se i stalo – Největšího cvakálka získali Karlík Molíků a jeho synátor za jedno poctivý cvaknutí.

S plackou pro „Největšího norka“ to bylo horší. Ač všichni zkušení borci, podávali jsme letos nevýrazné výkony a tak jsme se rozhodli tuto placku nakonec udělit „imaginárně“ Romanovi a „Slečně Huse“, kteří v jednom kempu předvedli okolo dvou hodin v noci, jsa notně pod obraz, následující láskyplnou scénu. Zde je krátký úryvek:
Roman: Přestaň mě sr.., ty huso pitomá !!
Slečna Husa: Romane, já tě hrozně miluju !!!
Roman: di do pr…., ty náno !!
Slečna Husa: Ty deb… zku….!!!
Roman: táhni !!!

Pro zajímavost: druhý den ráno jsme se ve stánku dozvěděli, že Slečna Husa je vlastně Paní Husa a že má s Romanem dvě děti. Povedená rodinka.

„Nevětší norek“, aneb největší alkoholik – vyhráli : Paní Husa a Roman

Mlsné jazýčky účastníků Falešné vody si letos přišly na své, neboť během plavby se podávaly také TYTO kvalitní značky.

Další fotky najdete u Lenky a Mildy.

Falešná voda 2008 je za námi – ať žije Falešná voda 2009.