15. Výroční oheň T.O. Falešná karta (24.-26. 9. 2010)

Jubilejní 15. výroční oheň T.O. Falešná karta pro nás nezačal příliš šťastně. Tři týdny před potlachem měli na Hradisku zase po čase kongres mineralogové a tak na nás čekalo o pracovním víkendu týden před potlachem o něco víc práce než obvykle. To by ještě nebylo tak hrozný, horší bylo, že nějací „nehodní chlapci“ nám ve čtvrtek před potlachem část naší práce zničili a další přidali (Když tuhle příhodu zmínil Milda na potlachu při uvítací řeči, nazval je, upozorněje na rodičovské zacpání uší přítomných dětí, o něco peprněji). Nakonec jsme to ale, za přispění ještě dalších kamarádů v pátek přes den zvládli a navečer jsme mohli vyrazit do hospůdky „Slovácká chalupa“ (Dříve „Hotel Hájek“) na tradiční hraní a setkání s příchozími kamarády.

Camrátko

Páteční hraní v hospůdce

Na sobotní odpoledne jsme připravili, jak už je zvykem na našich půlkulatých a kulatých ohních, pro přítomné drobné pohoštění – tentokrát v podobě voňavých buřtíků z udírny. Přes den panovala pohoda,  jedlo se, pilo, vykládalo a samozřejmě hrálo.

Kolem druhé začaly tradiční odpolední vypečené soutěže. Soutěžilo se o některé z následujících placek (o zbývající se soutěží až večer).

Výsledky odpoledních soutěží:

Děti

• Falešný tenisáky
    • 1. Eidam
    • 2. Petr Sýkora (Stejné jméno jako Hodnej Peťa nenosí bezdůvodně – HP je jeho strejda)
    • 3. Pepa

Jedna fotka z ženské soutěže „Falešná potrubní pošta“

…a pohled do barelu s blátem ve kterém měli soutěžící v nejmasakrovější hromadné soutěži „Falešnej zlatokop“ za úkol hledat zlato – barevné kuličky.

Po soutěžích se zase hrálo (účastníci soutěže „Falešnej zlatokop věnovali tento čas odbahnění :))

Po sedmé hodině byla slavnostně zapálena hranice. Oheň zapalovali kamarádi Špricek, Karel Molík, Kachna a Flint, u Falešné karty drželi čestnou stráž Höpe a Pan Vráťa.

Po úvodním přivítání přišla na řadu důležitá událost, přijímání nových členů Čáry a Vráti do T.O. Falešná karta. Přijímací ceremoniál byl náročný a kluci byli dopředu upozornění, že mají mít na sobě plavky. Nejdřív bylo třeba zjistit, jestli jsou chlapci vhodnými jedinci pro vstup do trampské osady, tedy jestli jsou schopní si v lese rozdělat oheň pěti sirkami během dvou minut.

Protože podmínky pro rozdělávání ohně v přírodě nejsou vždycky ideální a kolikrát i z minuty na minutu může začít pršet, kropili Vlasťák s HP klukům dřevo pod rukama vodou (odvedli ale špatnou práci, protože Vráťovi se rozdělat oheň nakonec podařilo).

Když má člověk rozdělaný oheň, potřebuje ještě sehnat něco, co by na něm opekl. A to byl druhý úkol pro kluky. Ani při lovu ale nepanují vždy ideální podmínky, může být i zima a dokonce může sněžit. Kluci proto dostali příkaz svléknout se do plavek (Vráťa nemohl doma najít plavky, tak se vybavil rovnou neoprénem). Protože oba kluci jsou hodně vysocí, byla tato soutěž nazvána „Lov na vysoku“. Postavili se proti sobě asi na 5 m, Vlasťák je střídavě zásoboval koblížkama se šlehačkou, kterýma měli za úkol zasáhnout protivníka – „vysokou“.

…tuhle soutěž vyhrál pro změnu Čára 4:2. Protože byli kluci špinaví od sněhu (šlehačky), musela zákonitě následovat očista. Kluci si lehli břichem na zem, my přinesli padesátilitrovej barel s vodou a………a pokropili jsme je jen vodou z petflašky, zato ale na četná přání diváků hned několikrát.

Kdo chce být v T.O. Falešná karta, musí znát dokonale stejnojmennou hymnu. Kluci byli tedy vyzváni k zahrání Falešné karty s jednou kytarou tak, že jeden hrál doprovod a druhý mačkal akordy. Začali hrát, ale hned po prvních tónech byli zastaveni, že mají rozladěnou kytaru (ve skutečnosti docela naladěná) a že si mají vzít tuhle, šerifem naladěnou (ve skutečnosti brutálně rozladěná). Podle toho to taky dopadlo – nedalo se to poslouchat. Za takových okolností by kluci do osady být přijatí nemohli…

…naštěstí Milda byl nedávno v lékárně, kde zakoupil nový zázračný lék na zlepšení hudebního sluchu….

…Farmaceutická firma vyrábí dvě provedení tohoto léku – s alkoholem a bez alkoholu. Verzi bez alkoholu byla firma nucená vyvinout dodatečně pro pacienty, které zrovna týden před aplikací kousne klíště, oni pak berou antibiotika  a alkohol nesmí – což se přesně stalo i Čárovi. Zde jsou etikety obou verzí léků.

Kluci se dlouze nadechovali, ale nakonec oba zázračný lék vypili až do dna. Plastový kýbl, který je součástí balení léku pro případ, že by pacientovi lék „nesedl“ naštěstí nebyl potřeba (ačkoli uznejte že by mohl být, když vám prozradíme ingredience:  lék bez alkoholu = mléko, magi, minerálka, ocet, malinovka…..lék s alkoholem = fernet, becherovka, rum, vodka, medovina, slivovice, minerálka, ocet a víno).

…bezprostředně po vypití se klukům hudební sluch zázračně zlepšil, kluci se tím okamžitě stali způsobilými pro vstup do T.O. Falešná karta a byli PŘIJATI.

Během přijímacího ceremoniálu kluků začalo drobně pršet, což už byla předzvěst očekávané silné dešťové fronty. Po přijímání začala  hudební soutěž. Byla  rozdělená do dvou kategorií – Jednotlivci a dueta (1 píseň) a Kapely (3 písně). Soutěž hodnotila porota ve složení Georgína, Pigáro a Špricek.

Kapela BÓINS – tradiční účastník potlachů Falešné karty

Výsledky hudebních soutěží

• Jednotlivci a dueta
    • 1. Duo Pavel a Pavel
    • 2. Laďa
    • 3. Hráč a Rolf
  • Kapely
    • 1. Dlouhé pražce
    • 2. BÓINS
    • 3. Monsun

Po vyhlášení hudebních soutěží byla ukončena oficiální část potlachu a začala ta neoficiální, při které se hrálo a zpívalo, pilo pivečko atd.

Od přijímacího ceremoniálu déšť dál sílil a sílil a při volné zábavě už to byl solidní liják, který nepolevil až do rána. Ráno pak bylo možné spatřit v lomu takovéhle koupaliště.

Navzdory dešti se 15. výroční T.O. Falešná karta vydařil. Další fotky najdete u Pigára, Höpeho, Kachny a Míly.