Falešňáci

 

Milan „Milda“ Dvořák

Zakládající člen kapely i osady

Narozen: 23.8. 1976
Číslo bot: 13

Milovník výšlapů, houbaření a mléka. Dost často se mu stává, že se na sejšnech a ohních zapomene a hraje až do rána. Umí geniálně imitovat tuleně a lamu. Nemá rád  rajčata, protože ho po nich pálí dásně. S manželkou Weverkou a dětmi Magdou , Milanem a Martinem bydlí v Novém Městě na Moravě.

Nesnáší: Telefonování (takže touto cestou všechny prosí, aby mu bylo telefonováno vopravdu jen v nejnutnějších případech)

 


Vlastimil „Vlasťák“ Libra

Zakládající člen kapely i osady

Narozen: 22. 4. 1976
Hmotnost: Málo
Obvod hrudníku: 20 cm

Zamlada to býval mezi Falešňáky největší lamač dívčích srdcí, obdivovaly ho hlavně holčičky ve věku 10-12 let. Když zestárl, stal se pro ně nezajímavým. Ač hodně jí, netloustne – má patrně tasemnici. Když je nespokojen, tak střihá knírem. Do 11 let se jmenoval Zábranský, ale pak se z finančních důvodů nechal přejmenovat na Libru. Prakticky každou matematickou úlohu je schopný hravě spočítat metodou průměrných čtverců. V úterý se půjde nechat ostříhat na kluka. Jako mají divadelní soubory své první milovníky, nebo první padouchy, Vlasťák je ve Falešné kartě prvním recitativářem.  Umí plynně Francouzky odpověďet na otázku „Kde je ta blůza ?“ (musí být ovšem splněna podmínka, že ta blůza leží zrovna na stole). S manželkou Lenkou a synátory Koubou Librou (Cuba Libre), Lukášem a Martinem bydlí v Dobřichovicích.

 


Vratislav „Vráťa“ Blažek

Členem kapely od roku 2009, členem osady od roku 2010

Narozen: 29.10. 1984
Hmotnost: podměrečná
Výška: těsně pod strop

Vráťa je samorost. Někdy mu říkáme též „Lrnártívek“, nebo zkráceně „LR“. Ovládají ho tělesné potřeby – většinu času spí, jí, nebo vylučuje.
Vráťa je informatik tělem i duší, což se někdy projevuje i tak, že my ostatní nerozumíme, co vlastně říká – až Vás taky někdy požádá jestli byste mu mohli „nasdílet“ Váš guláš, tak mu ho prostě dejte normálně ochutnat (rozuměj sníst). A až Vám někdy řekne, že v tom softu jsou zainklůdovaný nový fíčury, tak mu to jen odkývejte a myslete si svoje. I Vráťa má tasemnici, jinak to nejni možný. Bydlí s Janičkou a synátorem Toníkem v Náměšti nad Oslavou.

 


Tomáš „Čára“ Volše

Členem kapely od roku 2009, členem osady od roku 2010

Narozen: 3.4. 1986
Výška: Přezdívku „Čára“ opravdu nemá bezdůvodně

Čára je původem metalista, který paralelně koketuje s trampskou muzikou. Je velikým milovníkem piva, kterým bývá dost často opanován. Občas mu říkáme též „Pískomil“, což familiárně zkracujeme na „Pískča“ (když nás naštve, pošleme nejdřív děti za dveře a pak to zkrátíme ještě o další dvě písmenka).  Svého času bezmezně miloval Becherovku, až jsme ho dokonce podezírali, že je společně s Milošem Zemanem tajným agentem Becherovky (obdobně jako byl Limonádový Joe tajným agentem Kolaloky). Později se ale z Becherovky přeorientoval na třtinové rumy  S manželkou Baruškou a dětmi Sárou a Mariánkou bydlí v Brandýse nad Labem.


Bývalí Falešňáci

Petr „Hodnej Peťa“ Sýkora

Členem osady od roku 1999

Narozen: 2.2. 1972
Hmotnost: akorát
Výška: 194 cm

Býval to bezkonkurenčně nejhodnější člen Falešné karty. Hodný je i dál. Je dokonce tak strašně hodnej, že na něj bylo podaný trestní oznámení. Na všechny akce jezdí pouze, jak říká, „s chlebníčkem“ (větší baťoh jste v životě neviděli). Až s ním budete někdy mluvit, tak se ho zeptejte na jeho návrh řešení „romské otázky“.

Peťa je tak hodnej že:

  • …že když nás jednou zastavili policajti se slovy „No vás je v tom autě snad šest !!“, tak Hodnej Peťa řekl popravdě „sedm“
  • …že na prvním potlachu na kterým s náma Hodnej Peťa byl (u T.O. YUCON) posunul kamen, kterej vyčníval z kruhu aby o něj někdo nezakopl ( …H. Peťa tak uzavřel omylem šerifskej kruh)
  • …že když jsme dávali Vlasťákovi každej 400 Kč na benál za cestu z Nízkejch Tater, tak H. Peťa vnutil Vlasťákovi 450 Kč a ještě to chtěl usmlouvat na 500 Kč
  • …že když jsme Jitku hodili na jejích narozeninách do sněhu, tak Hodnej Peťa hned běžel pro smetáček, aby ji oprášil
  • …že když bylo Láďovi Číňanovi na vrcholu Chopoku zima (protože měl kraťasy), tak si Hodnej Peťa vyhrnul svoje dlouhý kalhoty nad kolena aby v tom Láďa nebyl sám
  • …že když jsme autem jeli v dešti kolem louky na které se pásly krávy, tak Hodnej Peťa začal přemýšlet jak by nad nima rozprostřel plachtu aby nezmokly
  • …že když šel Hodnej Peťa s ožralou bandou (která dělala bordel) lesem tak je krotil slovy „Tiše, srnečci spinkají“
  • …že když do něj Milda jednou v Praze na chodníku omylem vrazil, tak se mu Hodnej Peťa ještě omluvil
  • …že když s ním na srubu hrál Tondův synátor karty o to kdo půjde na pět minut ven na déšť a Hodnej Peťa prohrál, tak si šel stoupnout na déšť a ještě si s sebou vzal nádobí aby ho pod rýnou umyl

 


 Pavel „Jim“ Macháček

V kapele i osadě v období 2002-2008

Jima jsme poznali jako mlaďoučkého vykuleného kluka zapáleného do trampské muziky někdy v roce 1999 ve Svratce, kde Jim v těch letech bydlel. Pravidelně s námi začal jezdívat ale až v roce 2002. V kapele hrál na kontrabas. Falešnou kartu opustil na vlastní přání. Od té doby se s ním ale dost často vídáváme. Jezdí na některé naše akce a pravidelně nám moderuje Vírského sumce.

 


Zdeněk „Číra“ Jirčík

V kapele i osadě  v období 1997-2004

Číra byl výraznou osobností, která dlouhých 7 let psala tučným písmem historii Falešné karty. Poznali jsme se s ním v roce 1997 ve frontě na pivo na festivalu Olešnická kytka, po čase s námi začal jezdit a záhy vstoupil i do kapely a osady. Díky němu jsme získali náš osadní flek na „Hradisku“. Falešnou kartu opustil na vlastní přání v roce 2004. Kdo Číru zná, ví že jeho oblíbeným nápojem je Rum Božkov. I když my ostatní jsme rumu moc nedali, měli jsme v dobách, kdy v naší osadě Číra působil úctyhodný průměr 0,5 l rumu na víkend.

.

.


Pavel „Halíř“ Drobný

V osadě v období 1998-1999

Halíře jsme poznali díky Čírovi. Je veselá kopa a nikdy nezkazil žádnou srandu. Náš v té době náročný život vydržel ale pouze rok.

.

.

.


  Petr „Želva“ Krhounek

Zakládající člen kapely i osady. Působil zde v období 1995-1997

Želva byl spolužákem Mildy z Průmky. Byl u prapočátků Falešné karty. V kapele hrával na kontrabas a baskytaru. V roce 1997 u něj ale zvítězily jiné zájmy a přestal s námi jezdit.

.

.

.


Ve výčtu bývalých Falešňáků nesmíme zapomenout ani na ty „neživotné“

Poršák

Věk: 24 let (…a to je na auto vopravdu hodně)

„Poršák“ byla naše osadní škodovka, která nám sloužila 3 dlouhé roky. Hodně jsme toho s ním prožili: V Holštejně se nám po střeše prošly 2 strašidla z masopustu, z Oslavan jsme jeli až do Nového Města na dvojku protože nešlo řadit, v zimě startoval jen při použití speciálního postupu…a takových krásných zážitků bylo s Poršákem nepočítaně. Měli jsme vypracovanej systém nasedání a nakládání věcí, takže se nás tam vešlo dovnitř 5 a ještě kontrabas, kytary a bágly. U Poršáka byl kumšt najít součástku, která by ještě nebyla opravovaná.

 


 Jarouš

Místo narození: Čína (asi)

Do Falešné karty byl přijat: V listopadu 2002 přímo na benzínce v Karlových Varech, ihned po zakoupení

Jarouš spolehlivě plnil poslání osadního maskota od listopadu 2002 někdy do roku 2004, kdy se nám ho podařilo někde ztratit :(. Byl to nenáročný milý společník, který svými srandovními zvuky rozdával optimismus všude, kde se objevil.

 


Falešňátka

…aneb synové a dcery (nikoli Jakuba Skláře…ale) Falešňáků

Zde Vám budeme postupně představovat naše děti – Falešňátka.

Magdička Dvořáková

Datum narození: 9. 3. 2004
Rodiče: Milda a Weverka

Nepřeberné množství fotek Magdičky najdete ZDE


Milánek a Martínek Dvořákovi

Datum narození: 10.12. 2006
Rodiče: Milda a Weverka

Nepřeberné množství fotek Milánka a Martínka najdete ZDE


Jakub Libra (Cuba Libre)

Datum narození: ?.9. 2013
Rodiče:  Vlasťák a Lenka


Sára Volšová

Datum narození: ?.?. ????
Rodiče: Čára a Baruška


Lukáš Libra

Datum narození: ?.?. 2018
Rodiče: Vlasťák a Lenka


Mariánka Volšová

Datum narození: ?.1. 2019
Rodiče: Čára a Baruška


Martin Libra

Datum narození: ?.12. 2021
Rodiče: Vlasťák a Lenka