15. Výroční oheň T.O. Falešná karta (24.-26. 9. 2010)

Jubilejní 15. výroční oheň T.O. Falešná karta pro nás nezačal příliš šťastně. Tři týdny před potlachem měli na Hradisku zase po čase kongres mineralogové a tak na nás čekalo o pracovním víkendu týden před potlachem o něco víc práce než obvykle. To by ještě nebylo tak hrozný, horší bylo, že nějací „nehodní chlapci“ (Když tuhle příhodu zmínil Milda na potlachu při uvítací řeči, nazval je, upozorněje na zacpání uší přítomných dětí, o něco peprněji) nám ve čtvrtek před potlachem část naší práce zničili. Nakonec jsme to ale, za přispění ještě dalších kamarádů v pátek přes den zvládli a navečer jsme mohli vyrazit do hospůdky „Slovácká chalupa“ (Dříve „Hotel Hájek“) na tradiční hraní a setkání s příchozími kamarády.

Akce na Víru (28.-30. 12. 1992)

Tak tahle akce je ten nejpravěkovitější pravěk Falešné karty. Jedná se patrně o jednu z vůbec prvních akcí, na kterých se společně potkali Milda, Vlasťák a Želva, kteří spolu o tři roky později založí kapelu Falešná karta. Sešlo se nás asi deset kamarádů na chatě ve Víru, přes den jsme chodili a večer hráli.

5. Výroční oheň T.O. Mufloni (15.-17. 9. 1995)

V září roku 1995 jsme vyrazili v sestavě Milda, Vlasťák, Želva, Ingi, Pawouk a Láďa na 5. Výroční oheň T.O. Mufloni na Kosovou u Moravských Budějovic.

Krvavej vandr + veget na Víru (23.-29. 7. 1993)

Tohle byl jeden z prvních společných vandrů Mildy a Vlasťáka. Plán byl vyrazit v pátek, vandrem dojít ke kamarádovi Oťasovi do Jedlové, kde se v sobotu konala akce se soudkem, masíčkem a hraním, a pak dál pokračovat ve vandu. No a jaká byla realita ? Začátek nám vyšel. V pátek jsme vyrazili autobusem do Jimramova a pak vandrem směr Jedlová.

Vltava (září 1994)

V roce 1994 jsme měli dlouhý prázdniny, protože do školy jsme všichni nastupovali až v říjnu. Co s načatým zářím ? Vyrazíme na vodu !!! Od kamaráda Oťase jsme si půjčili nafukovací válečnej invazní člun (něco na způsob dnešních raftů) a vyrazili jsme v sestavě Milda, Vlasťák, Želva a Ingi na Vltavu. Pronásledovala nás ale smůla. Na cestě vlakem do Vyššího Brodu jsme v Českých Budějovicích čekali asi 7 hodin a počasí taky nebylo nic moc – hned po vyplutí začalo pršet a tak jsme nějakej čas strávili pod mostem. Na druhé straně řeka byla úplně prázdná.

10. Olešnická kytka (3.6. 1995)

Olešnická kytka je menší, ale „útulný“ festiválek, který pořádají kamarádi z T.O. Zmijáci z Olešnice už od roku 1986. Na 9. Olešnické kytce v roce 1994, jsme pojali odvážný nápad, že bychom zde za rok mohli vystoupit jako kapela. Toto rozhodnutí mělo za následek vznik trampské kapely Falešná karta.  Kapelu tvořili:  Milan „Milda“ Dvořák (kytara, zpěv), Vlastimil „Vlasťák“ Libra (kytara, zpěv) a Petr „Želva“ […]

Džuskobraní 1996 (25.-27. 10. 1996)

Toto bylo první naše setkání s fenoménem zvaným Džuskobraní.

Na vysvětlenou: Džuskobraní je legendární akce, která se koná (konávala) každoročně v Železném u Tišnova a kterou pořádá Jiří (Džuzek) Novotný a jeho rodina (dříve T.O. Mufloni). Protože mají velikou zahradu s mnoha druhy ovoce, je dost materiálu na ovocná vína všeho druhu která je nutno během této akce vypít. Přitom se samozřejmě celý víkend hraje. No…řekněme si otevřeně, že MUDr. Nešpor (poz. red.: mediálně známý odborník v oblasti boje proti alkoholu) by naši účast na této akci patrně nepodpořil.

Pohledem čtyř

S trampskými kapelami nejen o festivalových trampech, díře na trhu a “nočních” samplerech.

Mladé trampské kapely – stále více se o nich mluví a stále více o sobě dávají vědět. S některými se setkáte spíše na potlaších a žánrově vyhraněných akcích, jiné jste již mohli vidět na pódiích těch největších festivalů. Jenže na místě, kde si je můžete poslechnout, možná ani tak nezáleží, podstatnější je, že mladým zástupcům žánru, jemuž mnozí prorokovali zánik, nechybí to nejdůležitější, tedy posluchačský ohlas.

Halířovy 24. narozeniny (21.-23. 11. 1997)

Na této akci se sice slavily Halířkovy 24. narozeniny, hlavně byla ale významná tím, že jsme zde Halíře přijímali do T.O. Falešná karta. Vše se odehrávalo v areálu nádraží v Brandýse nad Labem. Oslavy se zůčastnilo asi 20 lidí (Milda, Vlasťák, Číra, Helenka, Vlčice, Caja, Jack Nikotin, Pacička, Bóža, Fox Mulder, Ičin, Bizon, Endy, Táňa, Věrka, Jaňucha a další)

Porta Ústí + 20. Výroční oheň T.O. Mufloni (24.-27.7. 2010)

Události tohoto prodlouženého víkendu se začaly psát už někdy na začátku roku 2010, kdy nám zavolal Lochness, jestli bysme si nechtěli zahrát na zahajovacím koncertě Porty 2010 v Ústí ještě společně s Kapitánem Kidem, Zlatým Orlem, Jitkou Vrbovou se Standou Chmelíkem, Zelenáči a Mikim Ryvolou se Zajdou a Jimem. No samozřejmě že jsme chtěli.