Představujeme se

Trampská kapela Falešná karta byla založena v roce 1995 partou mladých kluků-trampů z Nového Města na Moravě. Hrajeme moderní trampskou píseň, moc nás baví pracovat s vícehlasy a dynamikou. Náš muzikantský vývoj ovlivnila nejvíc asi muzika kapely Hop trop a bratří Ryvolů.
V našem repertoáru naleznete písně zejména od Roberta „Robyho“ Čecháka, doplněné písněmi dalších autorů:  Pavel „Jim“ Macháček, Roman „Endy“ Kubena, Jaroslav „Hráč“ Řezáč, Martin „Sam“ Lukášek, Milan „Red“ Šebek, Víťa Troníček ad.
Pravidelně se účastníme velkých (Porta, Mohelnický dostavník…) i menších (Olešnická kytka, Trampská nota, Bystřické banjo…) FCT festivalů, občas odehrajeme i nějaký koncert či trampský bál.
Falešnou kartu můžete zaslechnout ale taky na potlaších a setkáních trampů, ve vodáckých kempech, v hospůdkách a u ohňů na vandrech. Všechny akce, kde se vyskytneme, si užíváme a zakončujeme je sejšnem, který nezřídka končívá až ráno.
Mezi naše největší úspěchy (výčet těch hlavních ZDE) patří zisk divácké Trampské porty v roce 2003 a 4. místo v soutěži o Krtečky na festivalu Zahrada 2004 (z 515 kapel přihlášených do konkurzu).

Současná sestava:


zleva: Milda, Vráťa, Vlasťák a Čára

Další podrobnosti o kapele najdete pod následujícími odkazy: