Co pořádáme

T.O. Falešná karta každoročně pořádá tyto akce:

Mikulášský trampský bál T.O. Falešná karta & trampský festival Vírský sumec

Mikulášský bál je nejstarší akce, kterou pořádáme – ten první v roce 1995 byl vůbec prvním bálem, který Falešná karta kdy odehrála. Mikulášský bál má standardní průběh – Na pódiu hrajeme asi tak od 19.30 do 2.30, pak se všichni co mají hudební nástroje slezou pod pódiem a hraje se dál až do nedělního dopoledne. Pak uklízíme sál a jedeme domů dospávat. Od roku 2001 předchází bálu trampský festiválek „Vírský sumec“ na kterém si už za dobu jeho existence zahrálo mnoho kapel z absolutní trampské špičky (Ozvěna, Chrpa, Tempo di vlak, Lístek, Přístav, F.T.Prim, Marie, Epy de Mye…a další). Kapely, které hrají na Vírském sumci obvykle zůstávají i na bál, takže bálové hraní na pódiu se už mnohokrát zvrhlo v sejšn. Můžete zde také ochutnat věci, které nikde jinde na světě neochutnáte, například Falešňákovici. Někteří z nás si do Víru ani neberou spacák.


Výroční oheň T.O. Falešná karta

Výročnímu ohni T.O. Falešná karta patří vždycky poslední víkend v září. Koná se na našem osadním fleku „Hradisko“ u Rožné. Průběh bývá vždycky podobný. Prakticky celý víkend se hudební nástroje nezastaví. Páteční večer se hraje a zpívá v hospůdce, v sobotu přes den se zpívá u malého ohně. Kolem 14.00 se odehrávají Vlasťákovy „vypečené“ soutěže a pak se zase hraje u malého ohně. Kolem 19.30 je zapálena slavnostní hranice a na zapálení navazuje oficiální program ve kterém se střídá rozdávání placek za vítězství v odpoledních soutěžích s hudební soutěží kapel a jednotlivců s duety. Po skončení oficiální části přichází část neoficiální, ve které se hraje, zpívá, povídá a pije pivečko až do rána.

 


Falešná voda

Na přelomu července a srpna vyráží Falešná karta,společně s mnoha dalšími kamarády každoročně na vodu. Není to obyčejná voda, nýbrž voda „falešná“. Falešná voda má svá nepsaná pravidla – po celou dobu plavby se soutěží o tradiční placky pro „Největšího cvakálka“ a „Největšího norka“. Další specialitkou Falešné vody jsou „mlsy“, které někteří účastníci specielně míchají z tajných ingrediencí do kanystrů a které pak při soulodích kolují mezi osazenstvem. Protože jsme muzikanti, patří samozřejmě všechny večery u ohňů ve všemožných vodáckých kempech a vodáckých hospůdkách a stáncích trampské písničce.

 


Falešný lyže

V roce 2000 nás tišnovští kamarádi Kabar a Minda pozvali jen tak si zahrát a zalyžovat na jejich „Mlén“ na Křižánkách. Nám se tam zalíbilo, akci jsme za rok zopakovali, pak zase a zase…a tak vznikla tradice Falešných lyží. Sobotní den jsme si původně zpestřovali přípravou a degustací ovaru, tůrou na lyžích, sranda soutěžemi o placky a taky komickými převleky. Večer se samozřejmě hrálo jako o život. V roce 2005 ale Kabar s Mindou „Mlén“ prodali, čímž jsme přišli o tradiční základnu. Rozhodli jsme se tedy Falešný lyže přitvrdit a pojmout je jako klasickej vandr na lyžích se všema báglama a hudebníma nástrojema na zádech a se spaním pod širákem. V dalších letech, s příchodem dětí, se naší základnou stává hospůdka Hlučál v Pusté Rybné (kde na jaře hráváme trampské bály), případně další objekty.